S-Care Calcium

s-care calcium

GARANTİ EDİLEN ANALİZ w/w
Suda çözünür kalsiyum oksit (Cao)

S-CARE CALCIUM , hem toprak yapısını hemde bitkilerin kalsiyum kaynağı sorununda en kolay çözümdür. Kalsiyum (karbonat, sülfatlar, nitratlar ya da Klorür) formülasyonlarında toprakta bulunabilir ama S-CARE CALCIUM sadece Kalsiyum dur. İçeriğinde Nitrat, Sülfat ve Klorür bulunmamaktadır. S-CARE CALCIUM damlamadan uygulandıktan 5-7 gün içerisinde sonuca ulaşılır ve topraktan yıkanma ömrü 25-30 gündür, toprak kolloidlerine bağlandıgı için yıkanma söz konusu değildir. Bikarbonat oranı yüksek olan topraklarda toprak düzenleyicisi olarak kullanılır. S-CARE CALCIUM farklı şelatlaması sayesinde fosforlu gübrelerin ardından uygulanabilir, herhangi bir şekilde antogonistik etki yaratmaz.

BİTKİ ÇEŞİDİ DOZ UYGULAMA
Köklenmeden ve/veya vejetatif gelişim başlangıcından itibaren meyve olgunlaşana kadar tüm gelişim dönemi boyunca 15-20 gün ara ile 3-4 kez uygulanır.
Sera ve Açık Tarla Sebzeleri, Süs Bitkileri ve Çiçekler Yapraktan uygulama,
Genel doz;
200 – 300 ml./100lt. suya veya 200 – 300 ml./da.
Topraktan uygulama,
Genel doz;
Narenciye, Elma, Kiraz, Şeftali, Erik, Ceviz, Kayısı, Fıstık, Vişne, Armut, Badem, Nektari, Zeytin vd. 5 – 6 lt. / da.
Üretim sezonu boyunca 15-20 gün ara ile 2-4 uygulama yapılır.
Ispanak, Marul, Maydonoz vd. 4-5 yapraktan itibaren 15 günde bir uygulanır.
Açık Tarla Bitkileri, Endüstri Bitkileri, Yem Bitkileri, Ayçiçeği, Mısır, Patates, Çeltik, Soya, Yer Fıstığı vd. Yapraktan 100 – 200 ml. / da.
Yetiştirme sezonu boyunca 2-4 tekrarla uygulanır.
Tahıllar (Buğday, Arpa, Yulaf vd.) Yeşil Alan Yapraktan 100 – 200 ml. / da. Pestisitlerle birlikte ve/veya ayrı şekilde yetiştirme sezonu boyunca 1-2 tekrarla uygulanır.

scare