S-Care Alga

s-care-algaDeniz yosununa özel bir bakış açısı getiren ürünümüzde diğerlerine oranla tamamen farklı bir teknoloji kullanılmıştır. Kuzey denizinden hasad edilen A.nodosum deniz yosunları ağır kimyasal reaksiyonlar ve ısıl işlemlerden geçmek yerine ZirkoGEN teknolojisi ile hücre duvarları patlatılarak deniz yosununun muhteşem içeriğinde bulunan doğal phytohormonlar ve Alginic Acid açığa çıkarılmış ve ürün jel hale getirilmiştir.

Bitkinin her döneminde güvenle kullanılacak bir ürün olup köklenme,çiçeklenme,meyve tutumunda ve homojen meyve oluşumunda natürel içeriği ve yüksek Alginik asit oranı ile fide döneminden hasad’a kadar olan her uygulamaya ( damlama sulama ve yaprak ) uygun bir üründür.

NOT ; S-Care Alga üretimi esnasında gıda için üretilmiş Sodyum Alginat,Potasyum Alginat gibi ürünler kullanılmamıştır. Ayrıca üretim esnasında KOH(Potasyum Hidroksit) veya herhangi bir asit kullanılmamıştır. Bu nedenle içeriğinde K2O yoktur ve ürünün PH’sı 4-6 olup deniz yosununun tüm doğal içeriğini bünyesinde barındırır.

Kullanım dozu yapraktan uygulamalarda 100 gr/100lt su,damlama sulamadan 250-300 gr/da dır.Aşırı stres koşullarında doz artırımları için mühendisiniz ile görüşünüz.

scare